Náš klub je v současné době jedním z největších klubů či oddílů Svazu lyžařů České republiky, který se zabývá výchovou mladé generace sportovců v klasických lyžařských disciplínách (běh na lyžích, skok na lyžích a severská kombinace). V současné době máme 184 členů, z čehož je 75 závodníků do 18-ti let, 8 závodníků nad 18 let a 101 funkcionářů, bafuňářů, rozhodčích a trenérů.
     K hlavním prioritám klubu patří samozřejmě vlastní sportovní činnost, ale o té se dozvíte na jiných místech těchto stránek. Zde bychom Vás rádi seznámili s další klubovou činností, která s tou sportovní velmi úzce souvisí.
     Velmi významnou součástí života klubu je pořadatelství sportovních soutěží. V zimním období se jedná především o soutěže z pověření SLČR, ať již různé RKZ nebo MČR, převážně ve skoku a severské kombinaci žákovských a dorosteneckých kategorií. Vedle těchto nejvýznamnějších soutěží na úrovni ČR, pořádáme dále různé závody na všech nižších úrovních, jak ve skoku a kombinaci, tak i v běhu na lyžích. Ať již Poháry Olympijských nadějí ve skoku a s.k., tak i regionální soutěže v běhu na lyžích.
     V letní lyžařské sezóně jsme pořadatelem několika tradičních letních soutěží. Sezóna nám začíná krosem „POPELKA``, který spolupořádáme s lomnickým oddílem Atletiky a triatlonu. Od loňského roku se také podílíme na zajištění Krkonošského maratónu horských kol, který našel zázemí v našem areálu „V Popelkách``.
Měsíc srpen je vyhrazen tradičním mezinárodním závodům ve skoku na lyžích na umělé hmotě. Prvním je VELKÁ CENA města Lomnice nad Popelkou kategorií dorostu, juniorů a mužů, po které následuje hned další týden MALÁ CENA města Lomnice nad Popelkou pro kategorie žáků. Letní sezónu zpravidla končíme LOMNICKÝM OPLATKEM, mezinárodním závodem v severské kombinaci všech kategorií. Kdy skok se samozřejmě odbývá v lyžařském areálu a běžecká část je rozdělena na dvě části, kdy žactvo a dorost absolvuje kros na standardních tratích v areálu a junioři a muži se stěhují na Košov, kde si „odjedou`` svoji druhou část kombinace v podobě běhu na kolečkových bruslích do vrchu.
     K další denní činnosti klubu patří zajištění provozu služeb, kterých nabízíme v našich zařízeních hned několik. Restaurace, ubytování, lyžařský areál, vlek na Táboře, provoz Městského kina je stručný výčet všech činností, ale o těch se dočtete na jiných místech.

Gnerální sponzor LSK Lomnice nad Popelkou.